VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“

Miško takas (Baltic Forest hiking)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
53 km
1 d..
14
Maršruto danga
35% Asfaltas
50% Žvyrkelis
15% Miško kelias
1% Vienvėžis

„Miško takas“ yra Europos ilgų atstumų pėsčiųjų maršruto E11 dalis Baltijos šalyse, einanti per gražiausius Latvijos, Lietuvos ir Estijos miškus bei nacionalinius parkus. Maršruto pradžia yra Lenkijos ir Lietuvos pasienyje nuo Lazdijų miestelio, tęsiasi Latvijoje per Rygą ir pasiekia Taliną Estijoje.

Pavadinimas Latvijoje: Mežtaka
Pavadinimas Lietuvoje: Miško takas
Pavadinimas Estijoje: Metsa matkarada

Ilgis: ~2 141 km, 102-114 dienos

  • Lietuvoje - 747 km, 36-38 dienos
  • Latvijoje - 674 km, 31-38 dienos
  • Estijoje - 720 km, 35-38 dienos

Maršrutas yra suskirstytas į ~ 20 km ilgio atkarpas, nurodant apgyvendinimo ir transporto paslaugų teikėjus.

Kelio danga: miško keliai ir takai, žvyrkeliai, asfaltuotų kelių pakraščiai, smėlėti ar uolėti paplūdimiai.

Lazdijų rajone „Miško takas“ prasideda kiek toliau nei už 1 km nuo Lazdijų turizmo informacijos centro padalinio, esančio Lietuvos-Lenkijos pasienyje. Miško takas vingiuoja Lazdijų–Augustavo keliu (Nr. 135), tuomet pasuka į nedidelį kaimo-miško keliuką, kuris „Geležinės uždangos“ metu tarnavo kaip pasienio apsaugos kelias. Šioje atkarpoje vietomis atsiveria gražūs ir platūs Sūduvos aukštumos dirbamos žemės vaizdai. Kirtus atviresnę vietovę priešais Kučiūnų kaimą, Miško takas vėl neria į miškingas apylinkes. Po apytiksliai 5,5 km maršrutas sukasi į rytus, toliau vingiuoja miškų ir ežerėlių labirintu, kerta Zapsės upę ir susitinka su Lazdijai–Kučiūnai–Veisiejai keliu (Nr. 2510). Po nepilnų 6 km maršrutas suka į dešinę, į Dainaviškių kaimą. Apėjęs ratu Veisiejų ežero įlankas, per Veisiejų dvaro parką  Miško takas nuveda iki miesto centro. Atkarpa iki Veisiejų miesto veda Veisiejų regioninio parko teritorija. 

Palikus Veisiejų miestelio centrą, Miško takas kerta Veisiejų ežero protaką, tada Vytauto, Turgaus ir Leipalingio (kelias Nr. 134) gatvėmis veda iki Snaigyno ežero pakrantės, kur galima rasti apžvalgos bokštą ir poilsiavietes. Kirtus nedidelį miško masyvą prie Veisiejų, Miško takas apie 1,4 km veda Veisiejų–Barčių (Nr. 2529) keliu, tuomet pasuka dešinėn. Toliau maršrutas vingiuoja gražiu pušynu greta Ančios ežero, kurio apylinkėse gausu uogų ir grybų. Pasukus rytų kryptimi, Miško takas iš pietų priartėja prie Barčių kaimo. Toliau iki Trikojo ežero driekiasi per javų laukus. Prie Trikojo ežero įlankos Miško takas kerta miškingus plotus, vis priartėdamas prie kelio Nr. 2517. Ši Miško tako atkarpa vingiuoja per Veisiejų regioninį parką.

Nuo Trikojo ežero ir Bertašiūnų kaimo Miško takas keliu Nr. 2517 eina į pietus, kerta Leipalingio–Kapčiamiesčio kelią (Nr. 2505) ir Viktarino kaimą. Toliau takas apsuka Stirtos ežerą ir miško keliukais vinguriuoja per plačius miško masyvus, kuriuose vietomis matomos laukymės ir nedideli kaimai. Vasarą miške gausu mėlynių ir grybų. Miško takas kerta protaką, jungiančią Baltajo Bilso ir Juodajo Bilso ežerus, kyla stačiu ežero krantu ir pasuka į pietus. Šioje vietoje galima pamatyti Didžiasalio kaimą. Atkarpa nuo Trikojo ežero iki Viktarino kaimo eina Veisiejų regioninio parko teritorijoje.

Informacija iš tinklapio https://baltictrails.eu/lt/forest

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones