VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“
Vilniaus g. 1, LT-67106 Lazdijai

Tel. +370 318 66 130
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I–IV – 8.00–17.00
V – 8.00–15.45
Pietų pertrauka: 12.00–13.00

Janaslavo k. 10,
LT-67170 Lazdijų r.
Tel. +370 318 51 881
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I – VII – 8.00–20.00
Renginių kalendorius

<< spalis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2019.09.10
MAŽŲJŲ DVIRATININKŲ KELIONĖ APLINK METELĮ IR DUSIĄ

          VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ ir Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo bendradarbiavimas, prasidėjęs šių metų pavasarį kartu suorganizuotu dviračių žygiu, skirtu Kalniškės mūšiui paminėti, tęsiasi. Pavasarį dviračiais važiuodami į Kalniškės mūšio vietą atiduoti pagarbą žuvusiems mūsų valstybės didvyriams pakeliui užsukome prie Prelomčiškės piliakalnio. Kelias besitęsiantis aplink Dusios ežerą ir vaizdai, kurie atsivėrė įkopus į piliakalnį, taip sužavėjo minėto klubo narius, kad jau beminant į Kalniškę planavome kitą žygį po Metelių regioninio parko teritoriją.

          Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubas – tai kelis tūkstančius narių vienijanti organizacija, kurios pagrindiniai tikslai yra puoselėti ir ugdyti Lietuvos pilietinį sąmoningumą ir tautines vertybes, skatinti aktyvų Lietuvos autentikos pažinimą per pilietinę edukaciją, propaguoti Lietuvos šeimų aktyvumą, stiprinti Lietuvos kariuomenės įvaizdį piliečių tarpe. Būtent aktyvioms šeimoms ir buvo skirtas paskutinysis dviejų dienų dviračių žygis „Minu kartu su tėveliu“. Daugiau kaip dešimt šeimų su savo atžalomis šeštadienio rytą rinkosi Metelių kaime. Dalis žygeivių buvo vaikai, todėl pasiruošimas kelionei šiek tiek užtruko. Kai kuriems tėvams teko vaikų kėdutes, specialias priekabėles ar netgi jų mažus dviratukus prisitvirtinti prie savo dviračių, taip palengvinat kelionę mažiesiems. Privalomas atributas Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo organizuojamuose žygiuose – Vyčio ir klubo vėliavėlės pritvirtintos prie dviračių. Be šių simbolių nevalia įveikti nė vieno kilometro. Taigi, pasipuošę savo dviračius, lydimi VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ direktoriaus Manto Sabaliausko, dviratininkai pajudėjo Metelio žiedo dviračių trasa link Metelių regioninio parko lankytojų centro. Prieš atvykstant į lankytojų centrą, dviratininkai pakeliui stabtelėjo ir užkopė į Metelių apžvalgos bokšto viršūnę. Interaktyvi ekspozicija lankytojų centre ir regioninio parko reindžerio Tomo pasakojimai sudomino ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius, juolab, kad daugelis prie Dusios ežero lankėsi pirmą kartą. Susipažinę su regioniniu parku, žygeiviai toliau patraukė planuotu maršrutu. Lankė Akuočių dvaro senąsias kapines, Statiškės mūšio dalyvių kapines, Laumės akmenį ir Papėčių piliakalnį. Įveikę apie 25 kilometrus, su gera nuotaika ir pilni įspūdžių vakarop žygeiviai sugrįžo į Metelius. Pirmos dienos įspūdžius dalyviai aptarė prie Metelio ežero esančiame paplūdimyje ragaudami Metelių kaimo bendruomenės išvirtą žuvienę. Ne veltui Meteliai didžiuojasi savo ypatingos žuvienės receptu, kartoti šio patiekalo panoro beveiki visi žygio dalyviai.

          Sekmadienį žygio „Minu kartu su tėveliu“ dalyviai tęsė kelionę po Metelių regioninį parką: lankė Prelomčiškės piliakalnį, Kryžių šventovę ir stebuklingąjį jos šulinį, ragavo Dzūkišką grybienę ir razavus blynus Kurdimakščių kaime, kur juos svetingai sutiko šio kaimo bendruomenė. Dvi dienos minant dviratį po vienas gražiausių Lazdijų krašto vietovių pralėkė kaip akimirka. Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys pagyrė vaikučius, kurie ryžtingai įveikė apie 50 km atstumą ir, žinoma, padėkojo tėveliams, kurie nepabijojo leistis į šią kelionę su savo atžalomis. Klubo prezidentas pasidžiaugė begaliniu mūsų krašto žmonių svetingumu bei nuoširdumu. Svarbu paminėti ir tai, kad Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Seirijų seniūnijai ir Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centrui „Židinys“ atvežė dovanų - keliolika porų geros kokybės vaikiškų guminių batų. Klubo prezidentas pasidžiaugė, kad seniūnija ir globos centras perduos šiuos batus vaikučiams, kuriems jų reikia labiausiai.

          Smagu, kad VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ ir Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo bendradarbiavimas įgauna pagreitį. Ateities planuose dėliojami būsimų žygių maršrutai, į kuriuos noriai įsitraukia mūsų krašto bendruomenės. Sekite informaciją VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ ir Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo Facebook paskyrose ir interneto svetainėse, visuose organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti kiekvienas.

VšĮ "Lazdijų turizmo informacinis centras" inf.

Nuotraukų autoriai žygio dalyviai.


Atgal