VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“

Pojūčių žygis

Pažintinės programos

Kaip dažnai susimąstome apie tikrą savęs bei gamtos pajutimą? Apie pojūčius, kuriuos suteikia buvimas gamtoje?

Lazdijų turizmo informacinis centras organizuoja pėsčiųjų žygį, kuriame galima patirti daugybę pojūčių. Maršrutas driekiasi šalia trečio didžiausio ir vieno gražiausių Lietuvos ežerų – Dusios. Visai šalia tyvuliuoja ir ežeras Metelys. Maršrutas eina pažintiniu Bijotų-Širvinto miško taku, atstumas - 3,5 km.

Žygis pradedamas mankšta ir apšilimu, į procesą įjungiama ir juoko terapijos elementų, tai padeda atsipalaiduoti ir pasiruošti visapusiškam gamtos pažinimui.

Pradžioje trasos įveikiamos pusiausvyrą išbandančios užduotys ir kliūtys, tai lyg elementas, kuris supažindina, kad miškas ne visada yra patogus ir su tuo yra viskas gerai.

Kita miško pažinimo procedūra ir išbandymas yra dalies žygio ėjimas užrištomis akimis, tam teks pasitelkti lytėjimo, klausos ir bendražygio išklausymo įgūdžius. Tai sukuria stipresnį komandinį ryšį ir leidžia pajusti jog žmonės turi ne tik regėjimo, bet ir kitas jusles.

Tuomet reiks keliauti per senuosius skroblynus, ieškoti tarp jų pasislėpusių takų, kurie jau senai paslėpti senolių skroblų.

Tęsiant žygį dalį atkarpos žygiuosime tylomis, tik tuomet atsiskleidžia tikrasis miško bendravimas su mumis. Pajausime ir išgirsime kaip kala geniai, kaip linguoja pušys, kaip tyliai einame numintu takeliu. Apsikabinę medžius klausysimės jų giesmių.

Lytėjimo pagalba žygį tęsime basomis, pajausime kaip maloniai kojas kutena pušų spygliai, kokia maloni yra vėsi miško žemė bei pelkutės minkštas paviršius.

Galiausiai pojūčių išbandymus pabaigsime arbatos degustacija bei žygio aptarimu prie bendro laužo.

Dėl pojūčių žygių galite kreiptis: +370 318 66 130, [email protected]

Seniūnija

Seirijų

Atsiliepimai

Komentuoti