VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“

„7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ užaugo: pradėję nuo Mini ralio šiemet rengia A lygos etapą

„7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ užaugo: pradėję nuo Mini ralio šiemet rengia A lygos etapą

Šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionate jau prabėgo du etapai – Mažeikiuose ir Kelmėje. Trečiasis etapas dalyvius nukels į jiems kur kas mažiau pažįstamą, bet ypatingai žavingas žvyrkelių konfigūracijas turintį Lazdijų rajoną. Čia birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyks „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ varžybos, kurias organizuoja „Marimotors Racing“.

 

Pakeitė Mini ralio veidą

Kaip teigia vienas iš „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ organizatorių Ronaldas Rutkauskas, dar prieš penkerius metus su komanda „Marimotors Racing“ sumanius rengti C lygos Mini ralio etapą jiems kilo idėja – Mini ralį nuo asfalto perkelti ant žvyro. Tokia mintis iškart sulaukė sėkmės ir tapo pavyzdžiu kitiems organizatoriams. Šiuo metu visi Mini ralio čempionato etapai jau vyksta žvyrkeliais ir nebėra slalomų automobilių stovėjimo aikštelėse rinkinys. Būtent varžybos ant žvyro C lygos dalyviams tapo puikiu tramplinu į plačiuosius Lietuvos ralio vandenis – B ir A lygas.

„Viskas, ką anksčiau Mini ralis turėjo bendro su raliu, tai buvo kelio knyga, laiko kontrolė ir tai, kad ekipaže buvo važiuojama dviese. Tai tiko mėgėjiškam lygiui, bet mes nusprendėme pakelti kartelę – „sukonstruoti“ ralį ant žvyro, kur reikia esminio ralio disciplinos dalyko – stenogramos. Jei prieš penkerius metus į tokią mūsų pasiūlytą avantiūrą kai kas žiūrėjo sukiodamas pirštą prie smilkinio, tai dabar Mini ralis ant asfalto net negali vykti. Džiugu, kad kiti organizatoriai irgi pasekė mūsų pėdomis, todėl pradėjo veikti tas C, B ir A ralio lygų piltuvėlis. Matome labai daug sportininkų, kurie pas mus pradėjo nuo Mini ralio ir dabar važiuoja ne tik ralio sprinto, bet jau ir A lygos varžybose“, - sakė Ronaldas Rutkauskas.

2019-aisiais metais startavę su žvyrinio Mini ralio idėja, „Marimotors Racing“ analogiškas varžybas surengė ir kitais metais. Po to, dar dvejus metus, Lazdijų apylinkėse buvo rengiami ne tik Mini ralio, bet ir ralio sprinto etapai, kol galiausiai buvo nuspręsta teikti paraišką 2023-iaisiais organizuoti Lietuvos automobilių ralio čempionato varžybas.

Idėja rengi A lygos varžybas brandinta ilgai

Kaip sako Ronaldas Rutkauskas, net ir greičio ruožai, kuriuos būtų galima naudoti Lietuvos automobilių ralio čempionato etapui buvo surinkti ne spontaniškai, o per visus tuos metus, kai būdavo ieškoma tinkamų kelių Mini ralio ar ralio sprinto greičio ruožams. Visa tai organizatoriai kaupė ir sistemino, kol buvo uždegta žalia šviesa „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ organizavimui.

„Darydami pirmą Mini ralio etapą matėme ir supratome, kad iki A lygos teks nuveikti daug, tad dirbome, tarsi kempinė į save gėrėme visą informaciją ir mokėmės, rinkome patirtį. Stebėjome kitus organizatorius, kokius veiksmus jie daro, kas veikia, kas neveikia, kokie sprendimai tinkami, o kurie ne. Tikrai ilgą laiką kaupėme žinias, bandėme visokias naujoves patys rengdami Mini ralio ir ralio sprinto varžybas.

Lygiai taip pat ir su greičio ruožų paieška. Važiuodami ir sudarinėdami trasas Mini raliui ar ralio sprintui visuomet pasižymėdavome kelius ar jų atkarpas, kurios mūsų akimis yra per stiprios C ar B lygoms, bet idealiai tinka A lygai. Ir dabar, kai turime teisę rengti Lietuvos ralio čempionato etapą, visus šiuos žvyrkelių perliukus mes sudėjome į vieną maršrutą. Tikiu, kad greičio ruožai dalyviams paliks įspūdį. Bus viena, kita matyta vieta iš senesnių laikų, nemažai kelių bus nauji, atrinkti per eilę metų tuo natūraliu būdu – ieškant greičio ruožų Mini raliui ir ralio sprintui“, - sakė „Marimotors Racing“ atstovas Ronaldas Rutkauskas.

Kokybės kartelę kelti leidžia stiprus partneris

Organizatoriai tvirtina, kad planuodami būsimas A lygos varžybas jie puikiai suprato, kad visi jų planai gali būti įgyvendinti tik vienu atveju – jei varžyboms bus rastas stiprus partneris. Ir čia statymą „all-in“ atliko kompanija „7bet“. Ralio vardo partneriu tapusi įmonė organizatoriams tapo garantu, kad visos jų mintys ir idėjos virs realybe.

„Su „7bet“ jau nuo pat pirmo susitikimo užsimezgė labai glaudus bendravimas, konstruktyvi diskusija. Tokio lygio partneris tikrai duoda milžinišką paspirtį, nes padaryti A lygos ralio varžybas be stipraus užnugario, ko gero, neįmanoma. O jeigu ir įmanoma, tuomet turėtume daug ko atsisakyti kokybiniuose kriterijuose. Tačiau mes norime ir tiesioginės transliacijos, ir gerų bei saugių greičio ruožų, iškilmingo ralio atidarymo ir uždarymo. Norime, kad tai būtų didžiulė ir graži ralio šventė tiek dalyviams, tiek Lazdijų rajono gyventojams, tiek visiems, kurie čia atvyks iš kitų miestų.

Kaip aš sakau, ralis yra autosporto karalienė, o karalienės mėgsta prabangą. Ir tai nereiškia, kad nusagstysime deimantais starto ar finišo arką. Ne, mes kiekviename žingsnyje sieksime maksimalios kokybės, o be stipraus vardo partnerio, tokio kaip „7bet“, mes turėtume labai daug ko atsisakyti“, - tvirtino Ronaldas Rutkauskas.

Tačiau ne tik ralio vardo partneris yra tai, ko reikia raliui organizuoti. Ronaldas Rutkauskas pasidžiaugė, kad prieš ketverius metus užsimezgęs glaudus bendradarbiavimas su Lazdijų rajono savivaldybe tęsiasi iki šiol, o kaip žinia, be vietos valdžios palaikymo ralio organizuoti taip pat nebūtų jokių galimybių.

Varžybų organizatoriai tvirtina, kad pirmą sykį pasibeldę į Lazdijų rajono savivaldybės duris ir pateikę idėją organizuoti Mini ralio čempionato etapą jie jau tuomet deklaravo, kad nori ir tikisi į šį regioną pritraukti ir A lygos etapą. Lazdijų rajono savivaldybė įžvelgė šio renginio naudą rajono vardo populiarinimui, verslui ir turizmui, tad kartu su „Marimotors Racing“ visus tuos metus keliavo iki A lygos.

„Lazdijų rajono savivaldybė ir visos seniūnijos kartu su mumis gyvena ta ralio dvasia, tiki mūsų idėja ir kartu su jais mes užaugome iki A lygos. Tiesą sakant, tą idėją, kad ateityje čia norėtume rengti A lygos varžybas, mes reprezentavome savivaldybei patį pirmą sykį, kai sėdome prie stalo kalbėtis apie pirmąjį, Lazdijų krašte rengiamą Mini ralį. Taigi, mes savo pažadą ištesėjome, kaip ir visus pažadus mūsų atžvilgiu tesėjo Lazdijų rajono savivaldybė. Tikimės, kad projektas „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ yra abipusiai naudingas tiek mums, tiek Lazdijų kraštui. Tie, kas jau buvo Lazdijuose mūsų renginiuose ankstesniais metais, tikrai žino, kad Lazdijai – tai vieta, kur gera ir poilsiauti, ir lenktyniauti“, - kalbėjo Ronaldas Rutkauskas.

Kelmėje perėmė ralio ugnį

Lietuvos ralio padangėje šiemet užgimė dar viena nauja tradicija, kurią kartu sumanė ir įgyvendino „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ ir „Rally Žemaitija“ organizatoriai. Buvo sukurta simbolinė ralio ugnies statulėlė, kuri šiemet, tarsi olimpinė ugnis, keliaus iš vieno regiono į kitą, iš vieno ralio organizatoriaus rankų bus perduota kitam.

„Kelmėje po antrojo ralio čempionato etapo mums buvo įteikta ši ralio ugnis. Tai bus tarsi graži tradicija ir bendrumo simbolis tarp pačių organizatorių. Gavus tą ugnį supratome, kad viskas - eilėje mes jau esame tie kiti, tie pirmieji, kurių dabar laukia užduotis surengti kokybiškas ralio varžybas. Pabaigę savo renginį mes oficialiai ralio ugnį perduosime kitam organizatoriui“, - sakė vienas iš „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ organizatorių Ronaldas Rutkauskas.

Sparčiai besipildantis dalyvių sąrašas žada intrigą

Šiuo metu „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ dalyvių sąraše jau puikuojasi 62 ekipažai. Įdomu tai, kad paraišką dalyvauti jau pateikė ir Vaidotas Žala, kuris šiemet į ralio sezoną prisijungia jam jau įpusėjus.

Visiems ralio gerbėjams, be jokios abejonės, knietės pamatyti, kaip daugkartiniam Lietuvos ralio čempionui seksis varžytis su šiemet įspūdingą greitį ir stabilumą demonstruojančiu Martynu Samsonu. Plačiau apie laukiančių šių dviejų ralio mohikanų dvikovą Lazdijų apylinkių žvyrkeliuose organizatoriai papasakos jau artimiausiu metu.

Daugiau informacijos apie birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyksiančias „7bet Gravel Fest Rally - Lazdijai“ varžybas galima rasti oficialiame ralio puslapyje www.gravelfestrally.lt arba organizatorių „Facebook“.

 

Atsiliepimai

Komentuoti