VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“

Kultūros naktis Tavo mieste! Tiesioginė transliacija

Kiti renginiai

Lietuvos muzikos ir teatro akademija dovanoja Kultūros nakties programą „Juodais baltais“ ne tik Vilniui, bet ir kitiems Lietuvos miestams

Birželio 7 d. naktį Vilnius ne miegos, o alsuos meno ritmu. Vilniečių ir miesto svečių laukia meninių programų gausa įvairiosiose sostinės erdvėse, viena iš tokių – Lukiškių aikštė. Čia nuo 21 val. iki 1 val. vyks fortepijoninės muzikos maratonas „Juodais Baltais“: skambins Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) jaunieji pianistai, o vidurnaktį savo unikalią, improvizacijomis persmelktą programą „Ką norėčiau papasakoti M. K. Čiurlioniui“ atliks žymus Lietuvos pianistas Petras Geniušas.

Trys Lietuvos miestai birželio 7 d. vakarą nemiegos kartu su Vilniumi: Marijampolė, Lazdijai ir Smalininkai prisijungė prie LMTA iniciatyvos ir savo miesto erdvėse – skveruose, aikštėse, salėse –tiesiogiai iš Vilniaus, Lukiškių aikštės, transliuos maratoną „Juodais Baltais“.

„Labai džiaugiamės, kad šiai idėjai pritarė ir pas save „Kultūros naktį“ įsileis trys Lietuvos miestai. Tai bus pirmoji, bet, labai tikiuosi, įdomi patirtis. Su nekantrumu laukiame ir tikime, kad ši idėja prigis“, - sako LMTA Meno centro vadovė Eglė Kasteckaitė.

„Juodais Baltais“ ištakos siekia 2009 m., kai LMTA profesorius Petras Geniušas Vilniaus Lukiškių aikštėje festivalio „Kultūros naktis“ metu surengė rečitalį ir atliko L. van Bethoveno muziką. 2011 m. į šį projektą įsitraukė ir jaunieji pianistai – talentingiausi LMTA studentai ir absolventai, kurių soliniai pasirodymai sudaro fortepijoninės muzikos maratono programos pagrindą. Šis unikalus projektas yra labai mėgstamas ir laukiamas tiek pačių atlikėjų studentų, tiek žiūrovų.

TRANSLIACIJOS VIETOS:
MARIJAMPOLĖ / Skveras prie kino teatro „Spindulys“ / Kauno g. 13, Marijampolė
LAZDIJAI / Nepriklausomybės aikštė
SMALININKAI Jurbarko raj. / Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras / Nemuno g. 30

PROGRAMA:
21:00-23:30 Fortepijoninės muzikos koncertas „Juodais Baltais“
Koncertuoja LMTA jaunieji pianistai: Vladyslava Melnyk, Patricija Sulžickytė, Laura Opanaitė, Liwei Sun, Simonas Miknius, Oleksandra Ivanchenko, Viktorija Vorobjovaitė, Ugnė Čepkauskaitė, Elzė Lipnickaitė, Skaistė Sartanavičiūtė Guoda Valackaitė, Anastasija Šumskaitė, Ugnė Lamsaitytė,
Julijan Germanovič.

00:00-01:00 pianisto Petro Geniušo koncertas „Ką norėčiau papasakoti M. K. Čiurlioniui“

Koncertą veda Salomėja Petronytė