Lazdijų krašto fonų galerija vaizdo skambučiams

Covid-19 pandemija pakeitė mums įprastą bendravimą. Apribojus realų bendravimą, virtualaus bendravimo priemonių pagalba nuolatos dalyvaujame pamokose, paskaitose, susirinkimuose, konferencijose, diskusijose bei kituose renginiuose. Vaizdo skambučiai tapo neatsiejama mūsų gyvenimų dalimi. Siūlome paįvairinti savo vaizdo pokalbius ir vietoj pabodusio savo kambario fono panaudoti gražiausių Lazdijų krašto vietų nuotraukas ir taip virtualiai pakeliauti po Lazdijų kraštą. 

Rudaminos piliakalnis

Piliakalnis – vienas žymiausių Užnemunėje gyvenusių jotvingių paminklų. Ant piliakalnio 1240 m.  buvo pastatyta viena galingiausių jotvingių pilių – kunigaikščio Ringaudo pilis. Pasak legendos,  pilyje Mindaugas buvo karūnuotas karaliumi. Spėjama, kad pilį kryžiuočiai sunaikino 1381 m., kai  šturmui buvo panaudotos paraku šaudančios bombardos.

Atsisiųsti foną

 

Aštriosios Kirsnos dvaras

Aštriosios Kirsnos dvaras, apsuptas parko, pastatytas banguoto reljefo vietovėje. Dvaro sodyba ir šiandien yra viena didžiausių Dzūkijoje – ją sudaro 19 pastatų ir nuolatos prižiūrimas istorinis dvaro parkas, kviečiantis pasigrožėti kerinčiais gamtos vaizdais. Pastatų architektūroje atsispindi klasicizmo, romantizmo ir kitų istorinių laikotarpių stilistiniai bruožai. 

Atsisiųsti foną

 

 

Bijotų-Širvinto miškų pažintinis takas

Take stebima didelė miškų įvairovė: sausas pušynas su kadagiais, grupė šimtamečių ąžuolų, tamsus skroblynas, drėgnas juodalksnynas. Tarpinio tipo pelkėje žydi trilapis puplaiškis, pelkinis žinginys, paprastoji spanguolė ir apskritalapė saulašarė. 

Atsisiųsti foną

 

 

Veisiejų apžvalgos bokštas

Vienu kilometru į pietryčius nuo Veisiejų miestelio nutolusiame Kailinių kaime, Snaigyno ežero šiaurės vakarinėje dalyje, stovi 15 metrų aukščio Veisiejų regioninio parko apžvalgos bokštas apžvalgos bokštas. Nuo jo atsiveria ne tik Snaigyno ežero grožis su visomis trimis jo salomis, bet ir Veisiejų panorama.

Atsisiųsti foną

 

 

Šeštokų geležinkelio stotis

Šeštokuose yra geležinkelio stotis, kurioje susieina dvi – 1435 mm ir 1520 mm pločio – geležinkelio vėžės, todėl miestelis yra svarbus tranzitinis taškas tarp Baltijos valstybių ir į vakarus esančių Europos Sąjungos šalių. Šeštokų geležinkelio stotis pastatyta caro laikais 1898 m. šalia tuo metu stovėjusio dvaro. Lietuvos tremtiniams pagerbti skverelyje prie geležinkelio stoties pastatytas kryžius ir paminklas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Šeštokai tapo Lietuvos vartais į Europą.

Atsisiųsti foną

 

Dzūkų jūros pakrantės

Dusios ežeras pribloškia savo dydžiu bei grožiu. Tai trečias pagal dydį ežeras Lietuvoje. Skaidrus ežero vanduo, smėlėtas paplūdimys ir vėjo genamos bangos kiekvieną čia atvykusį priverčia pasijusti lyg prie tikrų tikriausios jūros, tad nenuostabu, kad Dusios ežeras tituluojamas dzūkų jūra. Ežero pakrantėse galima pamatyti ne vieną daug keliautojų dėmesio sulaukiantį objektą: legendomis apipintą Prelomčiškės piliakalnį, stebuklais garsėjančią Kryžių šventovę, unikalių medžio ir metalo konstrukcijų Metelių apžvalgos bokštą, išskirtinį Metelių regioninio parko lankytojų centro pastatą. 

Atsisiųsti foną nr. 1  

Atsisiųsti foną nr. 2

Atsisiųsti foną nr. 3  

  

Atsiliepimai

Komentuoti