Lazdijų kraštas - Jotvingių žemės

PAŽINKITE KULTŪROS PAVELDĄ JOTVINGIŲ ŽEMĖSE!

Kviečiame pažinti Lazdijų krašte esančius kultūros paveldo objektus, susijusius su jotvingių genties gyvenamuoju laikotarpiu bei siekiančius XX a., ir raginame rajono gyventojus bei svečius įsitraukti į aktyvų kultūros paveldo objektų lankymą, o vietos bendruomenes, kultūros ir turizmo įstaigas – į kultūros paveldo objektų įveiklinimą.

Rugsėjo 24 d. nuo 16 val.  prie senovinio Būdviečio svirno vyks renginys, skirtas Europos paveldo dienoms ir Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Jo metu bus supažindinama su jotvingių, genties, gyvenusios dabartinėje Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje, istorija, jų išlikusiais kultūros paveldo objektais, gyvenimo būdu bei pristatomi gyvensenos ypatumai, siejantys šimtmečiais jotvingių žemėse gyvenančias kartas, iš kurių pagrindinis – žemdirbystė. Prie Būdviečio svirno bus surengta edukacija-ekspozicija „Grūdo kelias“, kurios metu bus pristatomas pats svirnas kaip paveldo objektas ir jame vykdyta veikla,  gyvai bus galima apžiūrėti senovinius javų kūlimo ir malimo įrankius ir išbandyti senovinius javų kūlimo ir malimo būdus bei paragauti iš įvairių grūdinių augalų pagaminto kulinarinio paveldo.  Minėdami artėjančią Pasaulinę turizmo dieną,  Lazdijų turizmo informacinio centro darbuotojai renginio dalyvius vaišins jotvingiška šiupinine bei pristatys naujai sukurtą JOTVOS turistinę zoną, Lazdijų kultūros centras pristatys pradėtą puoselėti Jotvingių kelio tradiciją. 18 val. nuo Būdvečio svirno prasidės ekskursija su gidu, kuris kvies pažinti Rudaminos ir Būdviečio apylinkių kultūrinį paveldą. 20 val. ant Rudaminos piliakalnio visų lauks Baltų vienybės vakaras ,,Jotvingių sakmės“ ir jotvingių ženklų meninė šviesų instaliacija.

Projektą „Pažink kultūros paveldą Jotvingių žemėse“ įgyvendina Lazdijų rajono savivaldybės administracija, dalinai finansuoja Kultūros paveldo

Atsiliepimai

Komentuoti