VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“
Vilniaus g. 1, LT-67106 Lazdijai

Tel. +370 318 66 130
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I–IV – 8.00–17.00
V – 8.00–15.45
Pietų pertrauka: 12.00–13.00

Janaslavo k. 10,
LT-67170 Lazdijų r.
Tel. +370 318 51 881
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I – VII – 8.00–20.00
Renginių kalendorius

<< rugsėjis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2013.11.08
Vietos menininkų ir amatininkų darbais prekiaus ir Turizmo informacinis centras

Vakar rajono mero Artūro Margelio iniciatyva savivaldybėje įvyko darbinis susitikimas, kuriame dalyvavo Turizmo informacinio centro direktorė Roma Stulgienė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, Ekonomikos skyriaus vyr. specialistė Laima Černiauskienė, Lazdijų meno mokyklos dailės mokytoja Ala Dumbliauskienė ir Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos vadovas, žinomas kalvis Juozas Varnelis.

„Ne vieną kartą susitikimuose su gyventojais ir renginiuose grožėjausi mūsų rajono dailininkų, kalvių, siuvinėtojų, mezgėjų, drožėjų ir kitų amatininkų dirbiniais. Turime pripažintų tautodailininkų, taip pat, esu tikras, dar daugiau jų savo rankdarbiais džiugina tik artimą ratą – draugus, bendradarbius, gal kartais prekiauja jais mugėse ar renginiuose. Visuomet pabrėžiu, kad turime siekti, jog mūsų žmonių uždirbti pinigai liktų mūsų rajone, ir kad kiekvienam, norinčiam ir galinčiam užsidirbti, tokia galimybė būtų sudaryta. Šio susitikimo tikslu keliu sutarti dėl principinio bendradarbiavimo – tarp Turizmo centro ir mokyklų, tautodailininkų, pavienių menininkų ar juos jungiančių asociacijų. Nuo šiol Turizmo centre bus sudaryta galimybė kiekvienam atnešti savo darbus, juos įvertinti norima pinigų suma ir centras juos pardavinės. Savaime suprantama, mokesčius mokėti reikės ir oficialiai tai įforminti – taip pat. Tačiau manau, kad tai – detalės, kurias pavesta išspręsti Turizmo centrui. Tikiu, kad ši informacija bus plačiai paskleista mokyklose, visuomeninėse organizacijose, senjorų klubuose, bendruomenėse“, - sakė meras A. Margelis.
 
Turizmo informacijos centro direktorė R.Stulgienė teigė jau seniai tokią mintį brandinusi, tačiau tam įgyvendinimui trukdo įstatyminė mokesčių bazė. Esą, su kiekvienu iš asmenų, kurių darbais Turizmo informacijos centras prekiautų, reiktų sudaryti atskiras sutartis. Kai kurie asmenys to nesiryžta vien tik dėl biurokratinių reikalavimų.
Tačiau A.Margelis sako, kad atsiradus galimybei užsidirbti, žmonės nevengs tuo pasinaudoti, o dokumentų sutvarkymą pagelbėtų ir patys Turizmo centro specialistai.

Patys menininkai teigiamai vertino A.Margelio iniciatyvą. „Dabar mūsų darbais prekiauja specializuotos suvenyrų parduotuvės, privačios verslo erdvės. Džiugu, kad mūsų meistrų darbus galima bus pardavinėti ir vietoje, rajone. Kita vertus, tai ir tam tikras mūsų žmonių populiarinimas, juk Turizmo centre suvenyrus perka svečiams ir pati savivaldybės administracija“, - sakė Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos vadovas J.Varnelis.

„Aš mieliau įteikčiau Lazdijų rajoną oficialiai aplankiusiai svečių iš užsienio delegacijai mūsų moksleivių išdrožtas prieverpstes ar senjorų išsiuvinėtas lino staltieses, nei pigų kinietišką serijinį suvenyrą, tegul ir su Lazdijų herbu“, - sakė meras.

Vilma Danauskienė
Publikavo "Lazdijų žvaigždė"

 


Atgal