VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“
Vilniaus g. 1, LT-67106 Lazdijai

Tel. +370 318 66 130
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I–IV – 8.00–17.00
V – 8.00–15.45
Pietų pertrauka: 12.00–13.00

Janaslavo k. 10,
LT-67170 Lazdijų r.
Tel. +370 318 51 881
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I – VII – 8.00–20.00
Renginių kalendorius

<< rugsėjis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ekskursija po Lazdijų kraštą „Muziejų takas“

Ekskursijos trukmė: 1 diena

Su savo transporto priemone automobiliu, arba išnuomotu autobusiuku.

Kaina 1 asmeniui: 15-20 Eur * ( + 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Dalyvių skaičius – Nuo 4 iki 30 asmenų.

Būtina registracija prieš 3 savaites.

Ekskursijos organizuojamos tik šiltuoju metų laiku.

 

  Metelių regioninis parkas. Metelių regioninis parkas įsteigtas siekiant išsaugoti didžiųjų pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį.

  Metelių regioninio parko paskirtis: išsaugoti didžiuosius pietų Lietuvos ežerus (Dusia, Metelys, Obelija), jų apylinkes, kraštovaizdį, kultūros paveldo vertybes, savitą augaliją ir gyvūniją, svarbias vandens paukščių perėjimo ir poilsio migracijų metu vietas; atkurti sunaikintus ir pažeistus gamtos, kultūros kompleksus bei objektus; vykdyti tyrimus ir stebėjimus, kaupti informaciją gamtosaugos, kultūros paveldo apsaugos ir kitose srityse; sudaryti sąlygas plėtoti pažintinį turizmą ir poilsiavimą tam skirtose zonose bei vietose, nustatytose regioninio parko planavimo schemoje; vykdyti šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, propaguoti gamtos ir kultūros paveldą bei jo apsaugą.

  Veisiejų regioninis parkas –saugoma teritorija Pietų Lietuvoje, įsteigta Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. Nutarimu Nr. I-2913 ,,Dėl regioninių parkų ir draustinių įsteigimo" (Žin., 1992, Nr. 30 – 913).

Veisiejų regioninio parko paskirtis:

  • išsaugoti Šlavantų – Veisiejų – Kapčiamiesčio ežeryną – susikertančių ežeringų dubaklonių sistemą, botaniniu požiūriu vertingą Liūnelio ir Šlavantėlio ežerų tarpuežerį;
  • išsaugoti kultūros paveldo vertybes, iš jų Veisiejų urbanistinį kompleksą, piliakalnius ir alkakalnius;
  • išsaugoti gamtinės ekosistemos stabilumą, biotos komponentus, savitą augaliją ir gyvūniją;
  • atkurti sunaikintus ir pažeistus gamtos, kultūros kompleksus bei objektus;
  • vykdyti tyrimus ir stebėjimus, kaupti informaciją gamtosaugos, kultūros paveldo apsaugos ir kitose srityse;
  • sudaryti sąlygas plėtoti pažintinį turizmą ir poilsiavimą tam skirtose zonose bei vietose, nustatytose regioninio parko planavimo schemoje;
  • reglamentuoti ūkinę veiklą bei urbanizacijos plėtotę pagal regioninio parko planavimo schemą;

  Veisiejų krašto muziejus - Labai daug kuo praturtėjo Veisiejų krašto muziejus gavęs pastatą – keturis didelius kambarius. Buvo surinkta daug vertingos medžiagos apie Veisiejų kraštą, nes padėjo direktoriumi tapęs Albinas Jarmala.

Numizmatikos kolekcija;
Veisiejų krašto literatų knygų kolekcija;|
Senųjų spaudinių kolekcija;
Ženklelių, medalių bei taurių kolekcija;
Kalvių kalvio Antano Dudzinsko metalo dirbinių kolekcija

  Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus. 1984 metais, Kapčiamiesčio vidurinėje mokykloje,  buvo pradėtas kurti etnografijos-kraštotyros muziejus. Mokytoja Birutė Stacevičienė 1984 metais Kapčiamiesčio mokykloje įsteigė muziejų. Nuo 2006 metų šis muziejus pavadintas Emilijos Pliaterytės vardu ir Lazdijų rajono tarybos sprendimu prijungtas prie Lazdijų krašto muziejaus. Muziejuje įrengtos ekspozicijos, skirtos sukilimo vadei Emilijai Pliaterytei, Kapčiamiesčio apylinkės šviesuoliams, apylinkių istorijai nuo senovės iki šių dienų.

 

  Lazdijų krašto muziejus. (Edukacinių programų pristatymas). Muziejuje gausu etnografinių, senosios architektūros, dvarų ir istorinių paminklų aprašymų, nuotraukų.

 

 

  Motiejaus Gustaičio memorialinis muziejus.  Motiejus Gustaitis (1870 m. vasario 27 d. Rokuose – 1927 m. gruodžio 23 d. Lazdijuose) – Romos katalikų dvasininkas, kunigas, poetas, vertėjas, literatūros ir kultūros tyrinėtojas, pedagogas. Vienas iš pirmųjų poetų simbolistų.

 

 

  Laisvės kovų muziejus. Laisvės kovų muziejuje veikia Genocido aukų muziejaus kilnojamoji paroda „Liudyti tautai ir istorijai“, skirta Lietuvos laisvės kovų dalyvio Leono Laurinsko atminimui. Laisvės kovų muziejus įkurtas 1992 m. Lazdijų rajono tremtinių, partizanų, politinių kalinių ir jų artimųjų iniciatyva. Ekspozicija įrengta name, kuriame pokario metais buvo įsikūrusi Valstybinio saugumo Lazdijų būstinė (KGB). Joje buvo tardomi Lietuvos žmonės, iš čia buvo išvežami į kalėjimus, čia buvo sudarinėjami tremiamų į Sibirą lietuvių ir kitų Lietuvos piliečių sąrašai. Apie rezistencinę kovą, trėmimus ir įkalinimus ekspozicijoje pasakoja to laikotarpio dokumentai, tremtinių, partizanų ir politinių kalinių nuotraukos, atsiminimai, naudoti daiktai, garso ir vaizdo medžiaga.

  Rudaminos amatų centras. Amatų centre lankytojų laukia pažintis su tradiciniais Dzūkijos krašto amatais ir galimybė patiems jų pasimokyti. Rudaminoje lankytojai susipažins su kulinariniu paveldu, medžio drožyba, kalvyste, juostų audimo, keramikos subtilybėmis. Poreikis suteikti vietą amatininkams atsirado dėl Lazdijų ir Punsko krašte puoselėjamų amatų, siekiant amatininkus sutelkti po vienu stogu. Amatų centre veiklą vykdys Punsko ir Lazdijų krašto amatininkai.

 

 

  D. Mazurkevičiaus akmenų muziejus „Jotvingių kiemas“ - 1990 m. Kybartų kaime įkurtas akmenų muziejus „Jotvingių kiemas“. Šio muziejaus įkūrėjas Donatas Mazurkevičius.

 Etnografinę Prano Dzūko sodybą-muziejų 1972 m. įkūrė buvusio „Jaunosios Gvardijos“ kolūkio pirmininkas Algirdas Savulis. Tuo metu Lazdijų rajone buvo vykdomi melioracijos darbai – gyventojai iš vienkiemių ir atokesnių kaimų buvo sukeliami į kolūkines gyvenvietes. Tuomet pirmininkui kilo mintis palikti vieną būdingesnę šio krašto sodybą ir sukaupti joje senovinių ūkio padargų, baldų, namų apyvokos daiktų ekspozicijas, išsaugojant autentišką dzūkų buitį. Šiuo metu sodyboje sukaupta apie 700 etnografinių eksponatų.  Prie muziejaus veikia teatras „Sodžius“. Teatro režisierė – Aldona Surdokienė, teatro vadovė – Marijona Pečiukonienė.