VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“
Vilniaus g. 1, LT-67106 Lazdijai

Tel. +370 318 66 130
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I–IV – 8.00–17.00
V – 8.00–15.45
Pietų pertrauka: 12.00–13.00

Janaslavo k. 10,
LT-67170 Lazdijų r.
Tel. +370 318 51 881
El. p. turizmas@lazdijai.lt

Darbo laikas:
I – VII – 8.00–20.00
Renginių kalendorius

<< spalis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

    PASLAUGŲ PAKETAI

      Nežinote kaip turiningai praleisti laisvalaikį? Neturite idėjų mergvakariui ar bernvakariui? Mes parengėme edukacinius paketus, kurie yra pritaikyti įvairioms amžiaus grupėms ir tinka įvairioms progoms. Todėl tiek jaunimas, tiek senjorai gali išsirinkti savo poreikius atitinkantį edukacinį paketą.

      Linkime smagiai praleisti laiką!!! 

 

Ekskursija po Lazdijų kraštą „Muziejų takas“

Ekskursijos trukmė: 1 diena

Su savo transporto priemone automobiliu, arba išnuomotu autobusiuku.

Kaina 1 asmeniui: 15-20 Eur * ( + 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Dalyvių skaičius – Nuo 4 iki 30 asmenų.

Būtina registracija prieš 3 savaites.

Ekskursijos organizuojamos tik šiltuoju metų laiku.

 

  Metelių regioninis parkas. Metelių regioninis parkas įsteigtas siekiant išsaugoti didžiųjų pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį.

  Metelių regioninio parko paskirtis: išsaugoti didžiuosius pietų Lietuvos ežerus (Dusia, Metelys, Obelija), jų apylinkes, kraštovaizdį, kultūros paveldo vertybes, savitą augaliją ir gyvūniją, svarbias vandens paukščių perėjimo ir poilsio migracijų metu vietas; atkurti sunaikintus ir pažeistus gamtos, kultūros kompleksus bei objektus; vykdyti tyrimus ir stebėjimus, kaupti informaciją gamtosaugos, kultūros paveldo apsaugos ir kitose srityse; sudaryti sąlygas plėtoti pažintinį turizmą ir poilsiavimą tam skirtose zonose bei vietose, nustatytose regioninio parko planavimo schemoje; vykdyti šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, propaguoti gamtos ir kultūros paveldą bei jo apsaugą.

  Veisiejų regioninis parkas –saugoma teritorija Pietų Lietuvoje, įsteigta Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. Nutarimu Nr. I-2913 ,,Dėl regioninių parkų ir draustinių įsteigimo" (Žin., 1992, Nr. 30 – 913).

Veisiejų regioninio parko paskirtis:

 • išsaugoti Šlavantų – Veisiejų – Kapčiamiesčio ežeryną – susikertančių ežeringų dubaklonių sistemą, botaniniu požiūriu vertingą Liūnelio ir Šlavantėlio ežerų tarpuežerį;
 • išsaugoti kultūros paveldo vertybes, iš jų Veisiejų urbanistinį kompleksą, piliakalnius ir alkakalnius;
 • išsaugoti gamtinės ekosistemos stabilumą, biotos komponentus, savitą augaliją ir gyvūniją;
 • atkurti sunaikintus ir pažeistus gamtos, kultūros kompleksus bei objektus;
 • vykdyti tyrimus ir stebėjimus, kaupti informaciją gamtosaugos, kultūros paveldo apsaugos ir kitose srityse;
 • sudaryti sąlygas plėtoti pažintinį turizmą ir poilsiavimą tam skirtose zonose bei vietose, nustatytose regioninio parko planavimo schemoje;
 • reglamentuoti ūkinę veiklą bei urbanizacijos plėtotę pagal regioninio parko planavimo schemą;

  Veisiejų krašto muziejus - Labai daug kuo praturtėjo Veisiejų krašto muziejus gavęs pastatą – keturis didelius kambarius. Buvo surinkta daug vertingos medžiagos apie Veisiejų kraštą, nes padėjo direktoriumi tapęs Albinas Jarmala.

Numizmatikos kolekcija;
Veisiejų krašto literatų knygų kolekcija;|
Senųjų spaudinių kolekcija;
Ženklelių, medalių bei taurių kolekcija;
Kalvių kalvio Antano Dudzinsko metalo dirbinių kolekcija

  Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus. 1984 metais, Kapčiamiesčio vidurinėje mokykloje,  buvo pradėtas kurti etnografijos-kraštotyros muziejus. Mokytoja Birutė Stacevičienė 1984 metais Kapčiamiesčio mokykloje įsteigė muziejų. Nuo 2006 metų šis muziejus pavadintas Emilijos Pliaterytės vardu ir Lazdijų rajono tarybos sprendimu prijungtas prie Lazdijų krašto muziejaus. Muziejuje įrengtos ekspozicijos, skirtos sukilimo vadei Emilijai Pliaterytei, Kapčiamiesčio apylinkės šviesuoliams, apylinkių istorijai nuo senovės iki šių dienų.

 

  Lazdijų krašto muziejus. (Edukacinių programų pristatymas). Muziejuje gausu etnografinių, senosios architektūros, dvarų ir istorinių paminklų aprašymų, nuotraukų.

 

 

  Motiejaus Gustaičio memorialinis muziejus.  Motiejus Gustaitis (1870 m. vasario 27 d. Rokuose – 1927 m. gruodžio 23 d. Lazdijuose) – Romos katalikų dvasininkas, kunigas, poetas, vertėjas, literatūros ir kultūros tyrinėtojas, pedagogas. Vienas iš pirmųjų poetų simbolistų.

 

 

  Laisvės kovų muziejus. Laisvės kovų muziejuje veikia Genocido aukų muziejaus kilnojamoji paroda „Liudyti tautai ir istorijai“, skirta Lietuvos laisvės kovų dalyvio Leono Laurinsko atminimui. Laisvės kovų muziejus įkurtas 1992 m. Lazdijų rajono tremtinių, partizanų, politinių kalinių ir jų artimųjų iniciatyva. Ekspozicija įrengta name, kuriame pokario metais buvo įsikūrusi Valstybinio saugumo Lazdijų būstinė (KGB). Joje buvo tardomi Lietuvos žmonės, iš čia buvo išvežami į kalėjimus, čia buvo sudarinėjami tremiamų į Sibirą lietuvių ir kitų Lietuvos piliečių sąrašai. Apie rezistencinę kovą, trėmimus ir įkalinimus ekspozicijoje pasakoja to laikotarpio dokumentai, tremtinių, partizanų ir politinių kalinių nuotraukos, atsiminimai, naudoti daiktai, garso ir vaizdo medžiaga.

  Rudaminos amatų centras. Amatų centre lankytojų laukia pažintis su tradiciniais Dzūkijos krašto amatais ir galimybė patiems jų pasimokyti. Rudaminoje lankytojai susipažins su kulinariniu paveldu, medžio drožyba, kalvyste, juostų audimo, keramikos subtilybėmis. Poreikis suteikti vietą amatininkams atsirado dėl Lazdijų ir Punsko krašte puoselėjamų amatų, siekiant amatininkus sutelkti po vienu stogu. Amatų centre veiklą vykdys Punsko ir Lazdijų krašto amatininkai.

 

 

  D. Mazurkevičiaus akmenų muziejus „Jotvingių kiemas“ - 1990 m. Kybartų kaime įkurtas akmenų muziejus „Jotvingių kiemas“. Šio muziejaus įkūrėjas Donatas Mazurkevičius.

Etnografinę Prano Dzūko sodybą-muziejų 1972 m. įkūrė buvusio „Jaunosios Gvardijos“ kolūkio pirmininkas Algirdas Savulis. Tuo metu Lazdijų rajone buvo vykdomi melioracijos darbai – gyventojai iš vienkiemių ir atokesnių kaimų buvo sukeliami į kolūkines gyvenvietes. Tuomet pirmininkui kilo mintis palikti vieną būdingesnę šio krašto sodybą ir sukaupti joje senovinių ūkio padargų, baldų, namų apyvokos daiktų ekspozicijas, išsaugojant autentišką dzūkų buitį. Šiuo metu sodyboje sukaupta apie 700 etnografinių eksponatų.  Prie muziejaus veikia teatras „Sodžius“. Teatro režisierė – Aldona Surdokienė, teatro vadovė – Marijona Pečiukonienė.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Ekskursija „Kulinarinis paveldas“

Ekskursijos trukmė: Nuo 5 iki 7 val.

Kaina 1 asmeniui: 20-25 Eur * ( + 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Dalyvių skaičius – Nuo 10 iki 20 asmenų.

Su savo transporto priemone:

Būtina registracija prieš 3 savaites.

  Rudaminos amatų centras. Amatų centre lankytojų laukia pažintis su tradiciniais Dzūkijos krašto amatais ir galimybė patiems jų pasimokyti. Rudaminoje lankytojai susipažins su kulinariniu paveldu, medžio drožyba, kalvyste, juostų audimo, keramikos subtilybėmis. Poreikis suteikti vietą amatininkams atsirado dėl Lazdijų ir Punsko krašte puoselėjamų amatų, siekiant amatininkus sutelkti po vienu stogu. Amatų centre veiklą vykdys Punsko ir Lazdijų krašto amatininkai.

 

 

V. Vasiliausko sodyboje „Akmenėlis“ degustuojama dzūkiškas medus su sūriu.

  Natūralus medus – ne tik saldus ir kvapnus gardumynas, bet ir tikras sveikatos bei grožio eliksyras.Jame gausu vitaminų (B1, B2, B6, PP, C, A, D, E, K), mineralų (geležies, kalcio, kalio, natrio, magnio, fosforo, cinko, seleno, jodo), fermentų. Medus pasižymi antioksidacinėmis, antibakterinėmis ir uždegimą mažinančiomis savybėmis. Dėl šių ypatybių bičių nešamas žiedų nektaras yra vertinamas ir vartojamas visame pasaulyje.

 

  „Pas Vytą“ sodyboje pristatoma kumpio kepimo ant laužo technologija, bei supažindinama  su netradicine pirtimi. Kepama kartu su šeimininku kiauliena, vištiena, jautiena ar kitokia mėsa.

Kepsnį ant laužo geriau kepti trumpai ir ant kaitrios ugnies nei lėtai džiovinti ant vos rusenančių žarijų. Kaitrai patikrinti reikia palaikyti delną tame aukštyje, kuriame kepsite mėsą. Jei  ranką išlaikote apie 4 sekundes, karštis vidutinis, jei 6 sekundes – karštis yra per mažas, jei tik 2–3 sekundes – per didelis. Patiekalų skonis bus gardesnis, jei į žarijas įmesite laurų lapelių, kadagių uogų ar šliūkštelėsite šlakelį alaus.

  Pyplio IĮ Dzūkiškų bandų, bapkų ir švilpynių degustavimas. (Pagal poreikį priimami užsakymai ir pristatoma į norimą vietą.)

Bandos – labai populiarus valgis Dzūkijoje, tačiau jaunosios šeimininkės vis rečiau šiuo patiekalu pradžiugina savo šeimų narius. Bandoms kepti reikia geros duonkepės krosnies ir glėbio kaitrių, geriausia beržinių malkų.

 

 Viliūtės Garbenčienės vaistažolių arbatos degustavimas. (Galimybė įsigyti ekologiškai užaugintų arbatų, bei prieskonių).

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Edukacinė mergvakario programa „Pašėlęs mergvakaris“

Trukmė: visa diena.

Asmenų sk. : 5 - 10;

·         Pasiplaukiojimas jachta Dusios ežere. ( Deginimasis, žuvies gaudymas ) Jei nepavyko pagauti žuvies – pasirūpinsime;

·         Pagautos žuvies kepimas ant laužo;

 

Edukacinė mergvakario programa „Pašėlęs mergvakaris“

Trukmė: visa diena.

Asmenų sk. : apie 10;

  ·         Dažasvydis trukmė ( apie 1,5 val. );

  ·         Vykimas į sodybą su pirtimi;

  ·         Pirties ritualai;

 

·         Pašnekesiai prie arbatos puodelio sodyboje;

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Bernvakario programa

Programos trukmė: 1 diena.

Dalyvių skaičius: iki 10;

Būtina registracija iš anksto.

Bernvakario programa

NR-1 Bernvakario programa

·         Pasiplaukiojimas jachtomis Dusios ežere (galima žvejyba). Trukmė: pagal susitarimą;

·         Žuvies kepimas, žuvienės virimas. (jaunikio išbandymas). Trukmė: apie 2 val.;

·         Pirties malonumai pasirinktoje Lazdijų rajono kaimo turizmo sodyboje. Trukmė: likusi vakaro dalis;

NR-2 Bernvakario programa

·         “Dažasvydis Lazdijuose” jaunikio kovos, vikrumo, gudrumo ir ištvermės išbandymas. Trukmė: apie 2val.;

·         Pirties malonumai pasirinktoje Lazdijų rajono kaimo turizmo sodyboje. Trukmė: likusi vakaro dalis;

NR-3 Bernvakario programa

·         Pasiplaukiojimas jachtomis Dusios ežere (galima žvejyba). Trukmė: pagal susitarimą;

·         Žuvies kepimas, žuvienės virimas. (jaunikio išbandymas). Trukmė: iki 2 val.;

·         “Dažasvydis Lazdijuose” jaunikio kovos, vikrumo, gudrumo ir ištvermės išbandymas. Trukmė: apie 2val.;

·         Pirties malonumai pasirinktoje Lazdijų rajono kaimo turizmo sodyboje. Trukmė: likusi vakaro dalis.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

EDUKACINĖ PROGRAMA „PASIDARYK PATS“

Pritaikyta amžiaus grupei: Šia meno gyslelę maitinančia veikla rekomenduojama užsiimti senjorams, tačiau puikiai tinka ir įvairaus amžiaus grupėms.

Kaina 1 asmeniui: 8 - 15 Eur *  ( + 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Užsiėmimo trukmė:  3 - 6 val.

Asmenų skaičius: nuo 8 iki 10 asmenų.

Vieta: VŠĮ ,,Lazdijų turizmo informacinis centras‘‘ (Janaslavo k. 10, Lazdijų r.)**; Dusios ežeras.

Užsiėmimo programa:

 • Trumpas teorinis supažindinimas su keramikos technika.
 • Praktinis užsiėmimas. Dėstytoja moko dirbti su moliu. 
 • Dalyvis nusilipdo keramikinį dirbinį, kurį dėstytoja glazūruoja ir išdega. (Dalyvis gauna pilnai užbaigtą savo darbą, kurį galima naudoti pagal paskirtį.)
 • Po keramikos užsiėmimo dalyviai važiuoja prie Dusios ežero ( nuosavu arba mūsų suderintu transportu  už papildomą mokestį ) paplaukioti jachta ( iki 8 asmenų ) arba pontoniniu laivu (  iki 15 asmenų ) Dusios ežere.

Papildoma informacija:

 • Šis užsiėmimas gali būti Jūsų šventės dalis, užimant svečius arba mažus vaikus.
 • Tai puikus ir naudingas laiko praleidimas, kurį galėsite prisiminti ilgai turėdami savo rankomis nulipdytą dirbinį iš molio!
 • Turėsite galimybę pasigrožėti iš „Dzūkijos jūros“ atsiveriančiais vaizdais.

   * Suma priklauso nuo dalyvių skaičiaus

   ** Yra galimybės, jog dėstytojas atvyks į jūsų pasirinktą vietą.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

EDUKACINĖ PROGRAMA „SVEIKATINGUMO GURKŠNIS „

Pritaikyta amžiaus grupei: Rekomenduojama vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau puikiai tinka ir įvairaus amžiaus grupėms.

Kaina 1 asmeniui: 5-8 Eur * ( + 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Užsiėmimo trukmė: 4 - 6 val.

Asmenų skaičius: nuo 8 iki 30 asmenų.

Užsiėmimų vieta: Pasirinktais Lazdijų m. pėsčiųjų takais + arbatos degustacija prie Baltojo ežero; Dusios ežeras.

Užsiėmimo programa:

 • Dalyviai bei Šiaurietiško ėjimo mokytojas susirenka pėsčiųjų maršruto pradžioje (Lazdijų miesto parke).
 • Pradinius taisyklingus žingsnius ir judesius įvaldysite su  kvalifikuoto instruktoriaus pagalba.
 • Šiaurietiškas „Alfa“ ėjimas pasirinkta trasa trunka apie 1 val.
 • Po pasivaikščiojimo dalyviai sutartoje vietoje galės atsipalaiduoti dalyvaudami ekologiškos arbatos degustacijoje.
 • V. Garbenčienė, kuri pati augina žoleles paskaitys įdomią paskaitą apie žoleles.
 • Vėliau atsipalaidavimui dalyviai važiuoja prie Dusios ežero ( nuosavu arba mūsų suderintu transportu už papildomą mokestį ) plaukti jachta ( iki 8 asmenų ) arba pontoniniu laivu (  iki 15 asmenų ) Dusios ežere.

Papildoma informacija:

 • Šiaurietiško ėjimo metu ne tik atsipalaiduosite nuo kasdieninės įtampos, bet ir įdarbinsite visus kūno raumenis.
 • Yra galimybės, jog instruktorius atvyks į Jūsų pasirinktą vietą.
 • Plaukiodami turėsite galimybę pasigrožėti iš „Dzūkijos jūros“ atsiveriančiais vaizdais.

* Suma priklauso nuo dalyvių skaičiaus

Siūlomi maršrutai:

1 variantas: Pėsčiųjų takas Lazdijų mieste ( miesto parkas – Baltajo ežero pliažas )

2 variantas: Lazdijų miesto hipodromas  - Lazdijų miesto parkas

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

EDUKACINĖ PROGRAMA „ LABAI AKTYVIAI IR SOČIAI‘‘

Pritaikyta amžiaus grupei: Rekomenduojame jaunimui, tačiau puikiai tinka ir įvairaus amžiaus grupėms.

Kaina 1 asmeniui: 9 - 15 Eur * (+ 14 Eur suma padalijama iš dalyvių sk.)

Užsiėmimo trukmė: 4 - 7 val.

Asmenų skaičius: nuo 4  iki 12 asmenų.

Užsiėmimų vieta : Dažasvydžio laukas ( Mikniškių km. ) + Dzūkiškų bandų degustavimas;  Kaimo turizmo sodyba.

Užsiėmimo programa:

 • Programos dalyviai susirenka aktyviai ir smagiai praleisti laiką dažasvydžio lauke, Mikniškių kaime.
 • Dažasvydis tai be galo aktyvus ir pilnas netikėtumų, įtampos ir emocijų strateginis žaidimas, kurio metu dalyviai bus priversti daug judėti, strateguoti, slėptis, taikliai ir greitai šaudyti, reaguoti ir prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos.
 • Po šios aktyvios veiklos visi dalyviai keliaus sočiai pavalgyti,  ragauti autentiškų dzūkiškų bandų.
 • Aktyviai pajudėjus bei sočiai pavalgius dalyviai važiuoja ( nuosavu arba mūsų suderintu transportu  už papildomą mokestį ) į kaimo turizmo sodybą **, kurioje galės pasimėgauti pirties ir kubilo malonumais.

Papildoma informacija:

 • Tai puiki edukacinė programa norint puikiai ir aktyviai praleisti laiką bei susipažinti su Lazdijų krašto kulinariniu paveldu, ragaujant sočias Dzūkiškas bandas.
 • Yra galimybė Dzūkiškas bandas valgyti Jūsų pasirinktoje vietoje.

 * Suma priklauso nuo dalyvių skaičiaus

**Rekomenduojamos kaimo turizmo sodybos: „Pas Vytą“

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Organizatorius:

VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“

+ 370 318 66130

turizmas.info@lazdijai.lt